Awarias skrzyni biegów - Opel Zafira B 1.6 CNG 2006 r.

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
Awatar użytkownika
MartinezCNG
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 29, 2014 07:42
CNG car: Opel Zafira B 1.6 CNG 2006 r.
Lokalizacja: Warszawa Praga Pn

Awarias skrzyni biegów - Opel Zafira B 1.6 CNG 2006 r.

Post autor: MartinezCNG »

Witam

Prawdopodobnie padła skrzynia w mojej zafirze i szukam informacji na temat skrzyni jaka była montowana w Zafirach CNG przed liftem (5 biegowa). Potrzebuje dokładny symbol i pełne oznaczenie żebym wiedział jakiej skrzyni używanej mam szukać (wolałbym zrobić remont starej, niestety budżet został ostatnio zbyt mocno nadszarpnięty nowym sprzęgłem, rozrządem i paroma innymi naprawami więc pozostaje mi jedynie używka).

ze wstępnych poszukiwań wychodzi że ze skrzynia montowana w Zafirze B wersji CNG ma symbol F17, ale pewności nie mam. Z tego co zdążyłem wyczytać są różne rodzaje przełożeń które dalej oznaczane są symbolami: C419, C394, W419, W394 i tu pojawia się kilka pytań:

1. Czy skrzynia montowana w Zafirze A jest identyczna jak w Zafirze B?
2. Czy jest różnica pomiędzy skrzynia do silnika 1.6 a np. 1.8 ? (np. koło zamachowe jest identyczne)
3. Czy skrzynia montowana w Zafirze B była montowana również w innym modelach Opla np. Astra H, albo Meriva?
4. Jakie są fizycznie różnice pomiędzy rodzajami przełożeń (C419, W419, C394, W394) i czy czy każda z tych wersji przypasuje do mojej Zafiry, czy są jakieś schody.

Dzięki z góry za pomoc bo sam chyba sobie z tym nie poradzę

Pozdrawiam

Martinez
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”