OPEL ZAFIRA B 1.6 CNG EcoFlex

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
wlodek_
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 18, 2009 19:26
CNG car: zafira B
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: wlodek_ »

http://myworld.ebay.de/fasttuning-deuts ... X:SELLERID

tu podaje ci ich stronke na eBayu
Jeszcze raz przepraszam za haos ale sie pakujemy i stad takie nie przemyslane texty,jesli o zuzycie chodzi to nic nie wzroslo ani o gram,sam wiesz ze wszystko zalezy jak tankuje kompresor wieksze cisnienie wiecej mozna jechac,mniejsze cisnienie krotsza trase masz do przejechania

http://cgi.ebay.de/Tuning...rkparms=65% ... 3|294%3A50

jeszcze dokladniej tu masz stronke na ktorej jest Zafira CNG i tunning do niej w cenie 139euro
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 19:13 przez wlodek_, łącznie zmieniany 2 razy.
Lukasz Kulka
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:27
Lokalizacja: Wrocław

Pytanie?

Post autor: Lukasz Kulka »

Witam,

Myślę o zakupie takiego auta, nowego z salonu.
Jakie są Wasze opinie i sugestie?

Łukasz
Lukasz Kulka
wlodek_
Posty: 43
Rejestracja: czw cze 18, 2009 19:26
CNG car: zafira B
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: wlodek_ »

Witam Lukasz Kulka,jak juz sie tu wychwalalem to jezdze juz druga Zafira teraz Zafira B popszednio Zafira A,szkoda ze jak kupowalem Zafire B nie bylo jeszcze w sprzedazy zafiryB turbo,ktora ma moc okolo 150KM, napewno czuje sie te moc pod pedalem.Wszystko zalezy kto jak jezdzi i jaki ma temptereament i zasobny porfel(mandaty)Zafira B eco flex ;moim skromnym zdaniem zadawala mnie w zupelnosci.Czesto jest tak ze mijajacy Mercedes pozostawia w myslach to i tamto.Wszystko rzecz gustu i kasy.Przejechalem na tych dwoch egzeplarzach ponad 90tys/km i w zadnym z nich nie mialem i do tej pory nie mam problemow,z tankowanie i ze stanem technicznym .Nie wiem ja wyglada zamawaianie takiego samochodu w Polsce.Tu gdzie zyje to odbywa sie to bez emocji i jak czlowiek wie czego chce odbywa sie ti w pol godziny i czeka na nowy samochod o 8tygodni,dostajesz zaproszenie i wyjezdzasz swiezo pachnacyn samochem z Fabryki Gliwickiej.a w swoim obecnej Zafirze wyslalem sterownik do firmy ktora oprogramowala mi go i podwyzszyla moc o 17%.Wiec w tej sytuacji dzie jezdze tylko z moja zona jest optymalnym samochodem.Bylem tez w 4osoby i pelnym bagazem na polskich Mazurach .Tu tez bez problemow dojechalismy szczesliwe pomimo popisow specjalistow na polskic: Stosowany TEMPOMAT daje temu samochodowi optymalne zuzycie paliwa.1200km kosztowalo mnie okolo 55euro.zaokraglajc ceny gazu polskiego do cen jakie sa w niemczech.To mysle tyle nie bede sie tu wychwalal.Jest przyjemnoscia jak placisz przy kasie i za 300km placi sie okolo 15euro.Trzeba zwrocic tez uwage ze tankowanie czasami bywa myle,to jest tak jak przy tankowaniu benzyny ,tu zalezy wszystko od zasobow magazynu gazu jaki ma urzadzenie tankujace i jakim cisnieniem podaje ten gaz do butli.Pamietam ja we Wroclawiu tankowalem do pelna i dojechalem do Gliwic i tank byl pusty.Tankowanie w Tychach spowodowalo ze w drodze powrotnej i jezdzie po Wroclawiu wystarczylo mi na pokonanie 320km.Wiec sam widzisz jakie zaleznosci sa .Czasami tankuje do pelna i mysle , ze tak malo zuzyl samochod gazu.Tu po przejechaniu 40km wskazoiwka pokazywala ilosc taka jak po super zatankowaniu gazu okolo 20kg i przejechaniu 100km.Tzn szybkie poruszanie sie wskazowki daje nam juz do myslenia ze butle zostaly slabo zatankowane.Wiem jedno ze cala polske mozna w zdluz i wszesz tym autem sie poruszac ,jednie czas otwaracia tych stacji tankowania powinny byc 24godz. na dobe czynneLub powinny byc automaty samoobslugowe i problem jest rozwiazany.Dziekuje za uwage .Mysle ze troch wyjasnilem po czesci jakies tam watpliwoci.
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 15:26 przez wlodek_, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz Kulka
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2009 23:27
Lokalizacja: Wrocław

Pytanie

Post autor: Lukasz Kulka »

Dzięki za info.
Akurat jestem z Wrocławia:)
Podoba mi się to auto, lubię samochody oszczędne i ekologiczne, więc jeszcze raz dzięki:)
Lukasz Kulka
misiuq
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 14, 2012 12:39
CNG car: Opel Zafira B CNG 2006 r.
Lokalizacja: Trójmiasto

Nowy użytkownik auta z CNG

Post autor: misiuq »

Witam! Jestem użytkownikiem Zafiry B CNG z 2007 r. od 4 dni :) Chciałem się przywitać ze wszystkimi na forum. Przed zakupem auta strona i forum cng.auto.pl było dla mnie świetnym źródłem wiedzy. Przyjechałem Zafirą z Wrocławia do Gdyni w cenie 84 PLN (28 m3 gazu). Uśmiech od ucha do ucha :) Mam nadzieje, że auto będzie dobrze służyć. Pozdrawiam wszystkich z forum. Michał
MateuszC
Posty: 52
Rejestracja: pt sty 20, 2012 15:46
CNG car: Opel Zafira 1.6 CNG
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: MateuszC »

Witam,

a ile to kilometrów?
maciek_r

Post autor: maciek_r »

witam kolejnego użytkownika zafiry B, oby autko spisywało się jak najlepiej, ja ze swojej jestem w 100% zadowolony :lol: życzę tego samego
foomi
Posty: 51
Rejestracja: ndz lis 27, 2011 17:06
CNG car: Zafira A 2002
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: foomi »

Michale,
Odnośnie zużycia gazu na trasie Wrocław Gdynia. Rozumiem, ze za 84 zl zatankowałeś gaz po przyjeździe do Gdyni. Pomimo ze taknowales do pełna we Wrocławiu i później w Gdyni tez do pełna to może być tak że w czasie jazdy spaliłeś więcej gazu niz zatankowałeś do pełna. Różnice są dość spore między stacjami i dochodzą nawet do 15%.
Stacja w Gdyni na Hutniczej ma często problemy z regularnością ciśnienia i jest ono dość słabe.
Na przykładzie mojej Zafiry A i rocznych doświadczeń w tankowaniu pojemność teoretyczna 24,5m3
Przypadki gdy podjeżdżałem na stacje z wypalonym całkowicie gazem:
Gdynia Hutnicza: przeciętnie wchodziło okolo 22,5-24m3. 24m3 na Hutniczej chyba nigdy nie przekroczylem. Gdynia Kacze Buki do pustych zbiorników tankowałem 25-26m3. Rekord odnotowałem w Słupsku tankując do pustych zbiorników 27m3. Różnice w przejeżdzanym dystansie są zauważalne.
Moim zdaniem jedyny miarodajny pomiar zużycia cng to podjechanie na stacje z pustymi zbiornikami. Zatankowanie do pełna i pomiar ile się przejedzie za to co zostało zatankowane.
Samochód z zewnątrz prezentuje się bardzo ładnie :)
Pozdrawiam,
Filip
P.S.
Czy masz już wykonane badanie butli przez TDT, bo widzialem ze samochód jest na niemieckich numerach? Wiesz gdzie można zrobić takie badanie w okolicach trójmiasta bo mnie czeka rewzizja w lipcu.
Obrazekm3/100km
misiuq
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 14, 2012 12:39
CNG car: Opel Zafira B CNG 2006 r.
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: misiuq »

Witam! Dotankowałem do pełna we Wrocławiu (auto miało już trochę gazu w zbiornikach). Gaz skończył się po przejechaniu 455 km. Ostatnie kilka kilometrów przejechałem na benzynie. Co do miarodajności spalania CNG to masz Filip racje. Każda stacja daje inne ciśnienie. Jak tankuje na Hutniczej w Gdyni to średnio wchodzi ok. 26,5 m3. Ostatnio zatankowałem 26,8 m3 i widzę że przejadę na tym jakieś 350 km (dam znać jak gaz się skończy ile dokładnie km przejechałem). Auto miało zrobiony dozór TDT we Wrocławiu. Kupując auto dostałem od sprzedawcy komplet dokumentów do rejestracji. Auto bez problemu zarejestrowałem jako CNG. Dozór w Trójmieście można zrobić w TDT w Gdańsku. Jak znajdę nr do inspektora to dam znać. Pozdrawiam, Michał
djviejo
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 29, 2015 08:37
CNG car: OPEL ZAFIRA 1.6 CNG

Re: OPEL ZAFIRA B 1.6 CNG EcoFlex

Post autor: djviejo »

Witam koleżeństwo gazowe !!!!!!
gdzie są bezpieczniki od gazu /chodzi mi o butle/
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Re: OPEL ZAFIRA B 1.6 CNG EcoFlex

Post autor: tigercng »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”