Prośba o pomoc do Kolegów z Warszawy i/lub okolic.

Modele pojazdów do 3,5 t marki Opel zasilane CNG.
Cichy
Posty: 68
Rejestracja: wt lis 23, 2010 04:12
CNG car: Astra Caravan Njoy 1.6 CNG 04r.
Lokalizacja: Wólka Kosowska

Re: Prośba o pomoc do Kolegów z Warszawy i/lub okolic.

Post autor: Cichy »

Nie da się tego lepiej opisać niż zrobił to kolega Rumcajs.
Uszkodzony sterownik który jest hybrydą obsługującą również instalacje CNG, stał się dla mnie dużym przekleństwem.
Przez kilka miesięcy latałem na PB. Ale nie to było zmorą.
Cena nowego w ASO czyli 4tyś PLN zdejmowało mi sen z powiek.
Nie życzę nikomu awarii ECU montowanego od 04r.
Jak dla mnie GM nie zastosowało dość dobrego ECU już nie mówiąc o jego lokalizacji.

Wracając do kolegi 1wiatr to tak z mojej ciekawości.
Co było przyczyną uszkodzenia przekaźnika? Zwarcie, kilkukrotne wyrzucenie bezpiecznika?
Jak zdiagnozowano przekaźnik. Można to zrobić we własnym zakresie?
krzysztof zydek
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 29, 2017 13:22
CNG car: zafira a

Re: Prośba o pomoc do Kolegów z Warszawy i/lub okolic.

Post autor: krzysztof zydek »

sposob rozwiazania problemu wylaczenia instalacji cng przez op com jest banalnie prosty i nie trzeba kupowac innego sterownika . Na moje nie szczescie a wasze szczescie sam sobie wylaczylem instalacje cng w zafira a , tylko ze jestem technikiem samochodowym i zajumije sie mechnika i elektronika samochodowa co dnia . A wiec do rzeczy zeby uruchomic instalacje cng wylaczona opcomem , trzeba zrobic programowanie variantow ale techem 2 badz gm mdi , to samo jakm wylaczyliscie opcomem przez codowanie wariantow tak samo trzeba zrobic kodowanie wariantow techem 2 , ale tech 2 ma plik przygotowany do tego sterownika a op com wgrywa plik jak do wszystkich 1,6 benzyna multec .Fleschowanie techem 2 nie pojdzie gdyz zly plik w sterowniku z wylaczona instalacja widzi jako blad vin .
trzeba techem 2 zalaczyc tempomat potem wylaczyc i po problemie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”