Stacja CNG - Gdynia, ul. Chwaszczyńska

Wykaz stacji CNG na terenie kraju. Dokładne opisy ogólnodostępnych stacji tankowania CNG. Dostępność CNG.
Awatar użytkownika
mateusz86
Posty: 114
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:13

Post autor: mateusz86 »

Oczywiście będziemy wdzięczni za wszelkie bieżące informacje od Pani :)
Witamy i zapraszamy.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez mateusz86, łącznie zmieniany 1 raz.
;)
ekobi
Posty: 62
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:44
CNG car: Opel Zafira A 1,6 CNG 2005
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ekobi »

O zmianach godzin otwarcia to ja bym właśnie informację poprosił. :wink:

Ostatnio kurcze nijak nie wyrabiam do szesnastej. :oops:

Witamy serdecznie
Ostatnio zmieniony pn mar 28, 2011 21:09 przez ekobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekk
Posty: 535
Rejestracja: pn sty 21, 2008 20:03
CNG car: Lancia Ypsilon EcoChic Natural
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bartekk »

podpisz umowę
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

bartekk pisze:podpisz umowę
Umowy tylko dla firm niestety :roll:
Umowa nie daje pozwolenia na samodzielne tankowanie i w innych godzinach niż są oficjalne (grzecznościowo na dzisiaj tankujemy poza godzinami obsługi max.do godz.17)

Nieoficjalne godziny tankowania uzależnione są od wolnych stanowisk- jest to czas tankowania autobusów
Ewa i Hania
Ostatnio zmieniony śr wrz 28, 2011 07:37 przez Ewa, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Ewa pisze:Umowa nie daje pozwolenia na samodzielne tankowanie i w innych godzinach niż są oficjalne (grzecznościowo na dzisiaj tankujemy poza godzinami obsługi max.do godz.18)
Hmmm....
To znaczy że po 18:00 nie zatankujemy nawet posiadając kartę CNG Auto?
Mieliśmy zupełnie inne informacje.
Ewa, od kiedy nastąpiła ta zmiana?

Pozdrawiam
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

tigercng pisze:
Ewa pisze:Umowa nie daje pozwolenia na samodzielne tankowanie i w innych godzinach niż są oficjalne (grzecznościowo na dzisiaj tankujemy poza godzinami obsługi max.do godz.18)
Hmmm....
To znaczy że po 18:00 nie zatankujemy nawet posiadając kartę CNG Auto?
Mieliśmy zupełnie inne informacje.
Ewa, od kiedy nastąpiła ta zmiana?

Pozdrawiam
Witam
Nie wiem skąd mieliście takie informacje- nietety nie ma i dotąd nie było na naszej stacji możliwości samodzielnego tankowania bez posiadania wymaganych uprawnień . Samodzielnie tankują tylko samochody gazowni i GZOG
pozdrawiam
Ewa
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Dzięki za odpowiedź, ale mi chodziło bardziej o godziny w których jest możliwe tankowanie, niezależnie od tego czy samodzielnie, czy przez ochronę, czy przez kogokolwiek innego potrafiącego nacisnąć przycisk START.

Zadam pytanie bardziej precyzyjnie:
Czy po godzinie 18:00 jest możliwe tankowanie CNG przez kogokolwiek z obsługi stacji lub ochrony?

Co do uprawnień do tankowania CNG, to jakie według Ciebie wymagane są uprawnienia i na jakiej podstawie prawnej?
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

tigercng pisze:Dzięki za odpowiedź, ale mi chodziło bardziej o godziny w których jest możliwe tankowanie, niezależnie od tego czy samodzielnie, czy przez ochronę, czy przez kogokolwiek innego potrafiącego nacisnąć przycisk START.

Zadam pytanie bardziej precyzyjnie:
Czy po godzinie 18:00 jest możliwe tankowanie CNG przez kogokolwiek z obsługi stacji lub ochrony?

Co do uprawnień do tankowania CNG, to jakie według Ciebie wymagane są uprawnienia i na jakiej podstawie prawnej?
Na dzień dzisiejszy tankujemy z kolezanką max. do 17 - lada dzień może się to wydłuży, ponieważ są szkolone dwie całkiem nowe osoby (zmiana firmy obsługującej tankowanie). Niestety na dzis nic więcej nie mogę przekazać. jesli te osoby otrzymaja certyfikaty od razu dam znać na forum
pozdrawiam
Ewa
Ostatnio zmieniony śr wrz 28, 2011 07:38 przez Ewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Pytałem o te uprawnienia, gdyż obecnie nie ma żadnych przeszkód prawnych w samodzielnym tankowaniu CNG, a wymaganie takie pojawia się nie wiadomo skąd na forum, jak i na stacjach.

Jest Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych. (Dz.U. Nr 79, poz. 849, z dnia 31 lipca 2001 r.), którego podstawą jest art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122, poz. 1321) (pełny tekst).

W tym rozporządzeniu jest Załącznik nr 2:
RODZAJE URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH, PRZY KTÓRYCH OBSŁUDZE I KONSERWACJI WYMAGANE JEST POSIADANIE KWALIFIKACJI
1. Urządzenia techniczne, przy których obsłudze wymagane jest posiadanie kwalifikacji:
  • (...)
    11. zbiorniki stałe z zespołami napędowymi na skroplone gazy węglowodorowe oraz zbiorniki przenośne o pojemności powyżej 350 cm3 - w zakresie napełniania,
Jak więc widzicie dotyczy to "skroplonych gazów węglowodorowych", czyli zarówno LPG, jak i LNG.
Nie dotyczy jednak CNG, który przecież nie jest skroplony :grin:

Podobno też najnowsza interpretacja tego przepisu przez Ministerstwo jest taka, że dla LPG również nie potrzeba kwalifikacji, ale tym tematem mniej się interesowałem, bo LPG nie tankuję :razz:
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

tigercng pisze:Pytałem o te uprawnienia, gdyż obecnie nie ma żadnych przeszkód prawnych w samodzielnym tankowaniu CNG, a wymaganie takie pojawia się nie wiadomo skąd na forum, jak i na stacjach.

Jest Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych. (Dz.U. Nr 79, poz. 849, z dnia 31 lipca 2001 r.), którego podstawą jest art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122, poz. 1321) (pełny tekst).

W tym rozporządzeniu jest Załącznik nr 2:
RODZAJE URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH, PRZY KTÓRYCH OBSŁUDZE I KONSERWACJI WYMAGANE JEST POSIADANIE KWALIFIKACJI
1. Urządzenia techniczne, przy których obsłudze wymagane jest posiadanie kwalifikacji:
  • (...)

    11. zbiorniki stałe z zespołami napędowymi na skroplone gazy węglowodorowe oraz zbiorniki przenośne o pojemności powyżej 350 cm3 - w zakresie napełniania,
Jak więc widzicie dotyczy to "skroplonych gazów węglowodorowych", czyli zarówno LPG, jak i LNG.
Nie dotyczy jednak CNG, który przecież nie jest skroplony :grin:

Podobno też najnowsza interpretacja tego przepisu przez Ministerstwo jest taka, że dla LPG również nie potrzeba kwalifikacji, ale tym tematem mniej się interesowałem, bo LPG nie tankuję :razz:
Ja tu tylko pracuję- właścicielem i administratorem terenu jest PKM - proszę do nich dzwonić 58 622 00 71
Jak wygram w Totka i założę własną stację - pozwolę wszystkim tankować samodzielnie :lol:
pozdrawiam
Ewa
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

Niestety dzisiaj (30.03.2011) stacja nieczynna z powodu konserwacji :cry:
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

Ewa pisze:Niestety dzisiaj (30.03.2011) stacja nieczynna z powodu konserwacji :cry:
Już jest ok- stacja śmiga
pozdrawiam
Ewa
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

W DNIU DZISIEJSZYM 27.04.2011 STACJA JEST NIECZYNNA Z POWODU CO MIESIĘCZNEGO PRZEGLĄDU I KONSERWACJI.

Pozdrawiam
Hania
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

Witam
Poprawiłam max.godziny obsługi na godz.17 (niestety nie można blokować ruchu autobusów)
W dniu dzisiejszym czyli 28.09.2011 stacja nieczynna do godz. 12-13 ( przegląd 2000 godzin) wynikło troszkę komplikacji - będę informować na bieżąco. Proszę ewentualnie o kontakt telefoniczny (58) 622-00-71 wewn.268 powiem jaka jest sytuacja na chwilę obecną.

przepraszam za utrudnienia i pozdrawiam
Ewa
PS.
Ta sama ekipa jak zrobi przegląd u nas jedzie na stację przy ul. Hutniczej i zamontuje tam wąż
Ostatnio zmieniony śr wrz 28, 2011 12:00 przez Ewa, łącznie zmieniany 6 razy.
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
Ewa
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 08:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Ewa »

Jest godz. 12:30 stacja jest już czynna
Zapraszam

Ewa
Zapraszam na moją stronę
http://rezerwacje.ewapoleca.com.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacje CNG w Polsce”